KRÓTKA HISTORIA ORGANIZACJI:

1. Założenie Stowarzyszenia dnia 28 grudnia 1999r.
2. Gromadzenie środków finansowych na zaadoptowanie budynku na oddział preadopcyjny: organizowanie imprez dochodowych: koncert charytatywny "Elektrycznych Gitar" i "Formacji Nieżywych Schabuff", festyn z udziałem Artura Barcisia i zespołu "Czarno-Czarni", bal charytatywny pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, koncert charytatywny Maryli Rodowicz pozyskiwanie sponsorów przez współpracę z firmami farmaceutycznymi m.in. z firmą Johnson&Johnson - organizowanie akcji promocyjnych dla pacjentów, profilaktyka i leczenie trudno gojących się ran na bazie środków firmy, akcje te przeprowadzane są cyklicznie na terenie powiatu częstochowskiego - tylko w jednej akcji uczestniczyło 487 pacjentów sprzedaż cegiełek
3. Pozyskanie lokalu (200 m2) w miesiącu sierpniu 2000r i jego całkowita adaptacja. współpraca z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" w Programie Motylkowy Szpital - fundacja przekazała pieniądze na mebelki dla dzieci i farby potrzebne do wymalowania lokalu współpraca z Fundacją Jurka Owsiaka "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" przekazała fundusze na sprzęt medyczny (ssak, pulsoksymetr, koncentrator tlenu, aparat ambu)
4. Otwarcie Oddziału Preadopcyjnego 17 października 2000r.
5. W lutym 2001r. złożenie dokumentów do Agencji Rynku Rolnego Skarbu Państwa celem nabycia budynku w Hucie Starej A, który od kilku lat jest niewykorzystany. W budynku tym powstałby pierwszy Zakład Pielęgnacyjno-Leczniczy z Centrum Leczenia Ran na terenie województwa śląskiego we współpracy firmą Johnosn&Johnson.
6. W marcu 2001r. powołanie Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej "Daj Świat Miłość".
7. W kwietniu 2001r. wynegocjowanie kontraktu ze Śląską Regionalną Kasą Chorych dotyczącą opieki środowiskowej nad pacjentem przewlekle chorym (utworzenie 11 etatów pielęgniarskich).
8. 16 lipca 2001r. wynegocjowanie od Urzędu Miasta pozostałej części budynku (800 m2) po zlikwidowanym żłobku w celu rozszerzenia działalności stowarzyszenia.
9.Rozpoczęcie prac adaptacyjnych pozyskanych pomieszczeń.
10.Grudzeń 2002r. udział w akcji TVP 2 "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"
11.Maj 2003r. rozpoczęcie realizacji projektu przy współpracy z Ambasadą Szwajcarii uruchomienia Centrum Diagnostyki Medycznej dla Dzieci.
12.Czerwiec 2003r. otrzymaliśmy samochód osobowy marki Fiat Punto od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
13.Styczeń 2004r. wynegocjowanie kontraktu na świadczenia medyczne dla naszych małych podopiecznych NFZ.
14.Marzec 2004r. uruchomienie Świetlicy Socjoterapeutycznej.
15.Styczeń 2005r. powołanie do życia Poradni Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia.
16.Luty 2006 r. - uruchomienie Sali rehabilitacyjnej dla dzieci z IOP